Faizsiz Kredi Nedir, Nasıl Alınır? (HELAL...
---Sponsorlu Bağlantılar---

Faizsiz Kredi Nedir, Nasıl Alınır? (HELAL KREDİ)

Faizsiz kredi veren bankalar; belirli masraf dahilinde üzerine herhangi bir faiz veya kar payı eklenmeden sizlere sunulan bireysel faizsiz kredi türledir.

Faizsiz Kredi Nedir, Nasıl Alınır? (HELAL KREDİ)

Faizsiz kredi veren bankalar; belirli masraf dahilinde üzerine herhangi bir faiz veya kar payı eklenmeden sizlere sunulan bireysel faizsiz kredi türledir.

Faizsiz Kredi Nedir, Nasıl Alınır? (HELAL KREDİ)
07 Aralık 2018 - 02:09
---Sponsorlu Bağlantılar---

Bu faizsiz krediler  günümüzde otomobil kredilerinde yoğun olarak görülmektedir. Genellikle katılım bankalarında çok duyduğumuz bu bireysel faizsiz kredi türü, yoğun olarak verilen faizsiz otomobil kredileri arasında tercihinizi yapabilir ve istediğiniz bir şirketten otomobilinizi satın alabilirsiniz. Şirketlerin bu işlemi gerçekleştirmelerinin sebebi, otomobillerin satış fiyatlarını arttırmaktır. Bankalar ya da finans işletmeleri, faizsiz tüketici kredileri ile beraber kişilerin sıkıntılı durumlarını olumlu bir şekilde etkileyebilmektedirler. Sıfır Faizli kredi veren bankalar seçenekleri ile sadece kar payı ödeyerek bireysel finansman kredileri kullanmanız mümkündür.

BANKALAR ÖDENECEK TAKSİT KAR PAYI ORANI MALİYET
Kuveyt Türk Konut Finansmanı 2.426 TL %2.26 292.639 TL

---Sponsorlu Bağlantılar---

Albaraka Türk Konut Finansmanı 2.592 TL %2.45 312.742 TL
Türkiye Finans Katılım Bankası Konut Finansmanı 2.374 TL %2.20 286.184 TL
Ziraat Katılım Konut Finansmanı 2.592 TL %2.45 312.204 TL

Sıfır Faizli Konut Kredisi
Faizsiz ev kredisi veren bankalar 2018 senesinde de konut kredilerinin genelinde sıfır faizli kredi bulundurmamaktadır. Lakin finansal işletmeler büyük inşaat şirketlerinin hususi projelerini satışa koyarken, nadir olsa da sıfır faizli konut kredisi vermektedirler. Bu durum genel olarak inşaat esnasında yeni bir inşaat projesi satışı yapıldığında meydana gelmektedir. İnşaat şirketleri, faizsiz konut kredilerini kendi çalışmalarıyla ve sözleşme yaptıkları finans işletmeleriyle birlikte yol alarak peşin ödeme gerçekleştiren bütün müşteriler için vermektedir. Projelerde bulunan faizsiz konut kredisinden faydalanmak için bir miktar avans ödemeniz gerekiyor. Bu kapsamlarda konut kredisinden faydalanmak isteyen kişilerin faizsiz konut kredisi veren bankalar hakkında birtakım araştırmalar yapmaları gerekmektedir.

 
Sıfır Faizli Araç Kredisi
Yeni bir otomobile sahip olmak ve bu amaç doğrultusunda faizsiz kredi imkânlarından faydalanmayı hedefliyorsanız, ilk olarak otomobil satın almayı arzuladığınız şirkete müracaat etmeniz gerekmektedir. Sıfır faizli kredi imkânı veren Opel Finansman Sistemi, Koç FİAT kredisi ve BMW BORUSAN Oto ve benzeri şirketler sizin için birtakım evraklar hazırlamaktadır. Bu şekildeki finans şirketleri bankalar kadar zorlanmadığından dolayı faizsiz kredilerinizi daha pratik bir süreç sonucunda alabilirsiniz.

 

Sıfır faizli kredi de iki çeşit bulunmaktadır. Birincisi kişilere verilen krediye faiz ödemeden bankalar tarafından müşterilere verilen kredilerdir. İkincisi ise katılım bankalarının kullandığı ve faiz yerine kar payı kapsamında kişiye verilen kar payıyla ödenen kredi çeşididir. Sıfır faizli kredi sadece kredi kartı formunda çıkarılabilir ve doğru bir şekilde kullanılırsa, ilave gider olmaksızın para ödemek isteyenler için faydalı bir yöntemdir.

Sıfır Faizli Kredi İmkânından Nasıl Yararlanabilirim?
Kredi kartı ya da yüksek ihtimalle bankanızla para çekme yöntemiyle sıfır faizli kredi çekebilirsiniz. Uzun vadeli ve az faizli kredi istiyorsanız, şahsi kredi doğru tercih olabilir. Fakat kısa vadeli ve sıfır faizli kredi istiyorsanız, büyük ihtimalle gerçekleştirilebilecek tek yol kredi kartı olmaktadır.

Sıfır faizli kredi (helal kredi) terimini biraz daha genişletelim. İki çeşit faizsiz kredi bulunduğunu belirtmiştik. Hiçbir faiz ödemeden verilen krediler genel olarak kısa vadede faizsiz kredi veren bankalar aracılığıyla verilmektedir. Mesela kimi bankaların vadelerinde 10 ile 12 aylık faiz kredi tesisleri bulunmaktadır. Kimi zamanlarda ürün temelli sıfır faizli kredi avantajları gerçekleştirilmektedir. Örnek vermek gerekir ise Otomotiv imalatçıları tarafından 18 aylık faizsiz, 24 aylık sıfır faizli ve benzeri, otomobil üreticileri tarafından 30 bin lira, KOBİ’lere için kredi avantajları ya da hükümet tarafından desteklenen binaların çevre kapsamındaki duyarlılık bakımından yalıtım avantajları yapılmaktadır.

Sıfır Faizli Kredi Veren Tüm Bankalar Listesi
Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. (kâr payı oranıyla)
Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. (kâr payı oranıyla)
Ziraat Katılım Bankası A.Ş. (kâr payı oranıyla)
Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş. (kâr payı oranıyla)
Vakıf Katılım A.Ş. (kâr payı oranıyla)
Garanti Bankası (2000 TL faizsiz kredi imkanı)
Halk Bankası (KOBİ’lere özel faizsiz kredi imkanı)
Denizbank (Otomatik ödeme talimatı verene 1000 TL faizsiz finansman )

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
LGS Sınav Yerleri Açıklandı!
LGS Sınav Yerleri Açıklandı!
Emniyet Müdürü Yaralı Uzman Çavuşu Ziyaret Etti
Emniyet Müdürü Yaralı Uzman Çavuşu Ziyaret Etti