Bugün
GÜNDEM
07 Aralık 2023 - 20:54

Prof. Dr. Erkan Topuz uyarıyor!

07 Aralık 2023 - 20:54

Mideyi yara yapıyor Kolon ka’nserine neden oluyor!

DÜZENLİ SU İÇİN

Su tüketimi, sağlığımızı ciddi şekilde etkileyebilir. Prof. Dr. Erkan Topuz’un belirttiği gibi, vücut su kaybettiğinde birçok olumsuz durumla karşılaşabilir.

Pankreastaki suyun kullanılması, şeker hastalığı riskinin altını çizen Topuz, mide suyunun kullanılması durumunda ülser hastalığına yol açabileceğini de belirtti. Vücut su kaybettiğinde olumsuz etkilerinden bir diğeri ise bağırsaklarda su eksikliğidir ve kabızlık sorununa neden olur bu durum da kolon kanseri riskini artırabilir.

Hücrelerin su eksikliği, oksijen iletimini etkiler ve kanser riskini artırırlar. İnsan vücudu büyük ölçüde suya ihtiyaç duyar ve bu su sürekli olarak idrar, terleme ve vücuttaki işlevler aracılığıyla tüketilir.

Eğer yeterince su alınmazsa organlarımız hasar almaya başlar ve yaşlanmaya, hastalanmaya başlarız. Bu nedenle düzenli ve yeterli su içmek, sağlığımızı korumak için önemlidir. Su tüketimine dikkat etmek, birçok sağlık sorununun önlenmesine yardımcı olabilir.

Ünlü onkolog, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ‘Ne az, ne fazla; Lütfen düzenli ve yeteri kadar su için…’ mesajıyla herkesi sağlıklı su tüketimi konusunda uyardı.

SU İÇME ALIŞKANLIĞI NASIL KAZANILIR?
UYANDIĞINIZDA BİR BARDAK SU İÇME ALIŞKANLIĞI EDİNİN
Sabah uyandığınızda aç karnınıza, çay veya kahve içmeden önce, bir bardak su için. Bu sayede sindirim sisteminize de uyandığınızı haber verebilir ve güne rahat bir başlangıç yapmak için adım atarken günün ilk suyunu içebilirsiniz. Haberimizin devamını okumak için Lütfen sonraki sayfaya geçiniz..